- ZESPÓŁ NA WESELE OPOLE

Przejdź do treści

Menu główne:

O mnie

Janusz Toczek
Najmłodsze swoje lata spędziłem w Nysie, pięknej miejscowości w woj. opolskim, która od kiedy pamiętam była miejscem przyciągającym wielu ciekawych ludzi, a wśród nich zwłaszcza świetnych muzyków. Nic więc dziwnego, że w 1985 r. ukończyłem PSM I i II st. w Nysie w klasie fletu, a następnie podjąłem studia wyższe na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale teoretyczno- pedagogicznym.
Był to również czas szukania swego” muzycznego przeznaczenia”: nauka gry na różnych instrumentach ( fortepian i wiele innych instrumentów klawiszowych, saksofon, gitara itp.), pierwsze próby komponowania czy aranżacji utworów, a także organizowania różnych imprez muzycznych, czasem naprawdę na bardzo dużą skalę.
Ciekawe doświadczenia zdobyłem także będąc szefem kapeli folklorystycznego zespołu „Jedliniok” działającego przy dawnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu.
Janusz ToczekW zasadzie prawie całą dekadę lat 90-tych spędziłem we Włoszech, współpracując z wieloma zespołami muzycznymi tj. ‘Elia and revolution time’, ’The note of silenie’, ’Projekt 3’, ’Figli di un re minore’, ’Juke box band’, ’Canta Italia’ oraz w tercecie i kwartecie z ’Beppe Capozza’. Pobyt za granicą powolił mi się rozwinąć jako muzykowi, intrumentaliście, kompozytorowi. Czas ten obfitował w wiele koncertów, wyjazdów, prób i spotkań z muzykami naprawdę światowej klasy. Miałem również okazję brać udział w wielu nagraniach jako muzyk sesyjny.
Owocem pracy we Włoszech jest 9 płyt z muzyką różnego rodzaju: od klasycznej, jazzowej, reggae, po żydowską, jugosłowiańską, neapolitańską, etniczną itp, a także liczne koncerty na całym świecie : Polska, Argentyna, Brazylia ,Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Izrael, Ukraina, Egipt ,Liban, Jugosławia, Rosja, Węgry, Niemcy, Norwegia, Turcja, Grecja , Wielka Brytania i Japonia.


O zespole Maestro

Po powrocie Janusza Toczka z Włoch w 1999r narodziła się idea by założyć zespół z profesjonalnych muzyków, którzy byliby w stanie zaoferować każdy rodzaj muzyki i na wysokim poziomie.
Początkowo zespół składał się z trzech osób (Aureliusz Bułdys, Andrzej Śliwiński, Janusz Toczek) później dołączył Krzysztof Sala z jego wspaniałymi , magicznymi skrzypcami co już bardzo poprawiło skład i wzbogaciło brzmienie zespołu. W tym składzie zespół obsługiwał wiele imprez tj. bankiety, wesela, studniówki imprezy okolicznościowe itd. Wraz z rozwojem i popularnością zespołu wzrosło zapotrzebowanie na coraz to ciekawsze formy działalności. Tu można wymienić koncerty muzyki klasycznej, bale z muzyką folklorystyczną, standard, evergreen, jazz, oprawa muzyczna w kościołach i spełnianie najróżniejszych życzeń klientów, którzy często zaskakiwali pomysłowością. Repertuar jest bardzo szeroki i właściwie za każdym razem omawiany i ustalany z klientem przed imprezą. W zależności od okoliczności, jacy ludzie(dzieci, młodzież, dorośli ) i jakiej narodowości. Doświadczenie i umiejętności zespołu to muzyka klasyczna, jazzowa, folklorystyczna, biesiadna, śląska i niemiecka, włoska, latynoska, amerykańska, taneczna oraz możliwość przygotowania i zagrania każdego utworu (z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym)
Zespół posiada własną aparaturę nagłośnieniową, światła oraz transport
Janusz Toczek
śpiew
flet, gitara, instrumenty klawiszowe, saksofon
angielski, włoski

Karolina Toczek
śpiew
ukulele
angielski
Aureliusz Bułdys
śpiew
instrumenty klawiszowe, saksofon
niemiecki, angielski
Anna Leicht
śpiew
skrzypce
niemiecki, angielski
 
Copyright Hi-Fik
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego